Czarni - Pogoń Rogów 3:0

Do przerwy 1:0. Bramki dla Czarnych: O.Okoński 2x (jedna z karnego), A.Sobierajski.

W sobotnie popołudnie na stadionie w Rosanowie spotkaliśmy się z beniaminkiem z Rogowa. Drużyna gości zachęcona dobrymi wynikami (9 pkt. w 4 meczach) stawiła się w nad wyraz licznym składzie (mogli sobie nawet pozwolić na zrobienie czterech zmian w przerwie). U nas ławka jest znacznie krótsza, ale wydaje się, że piłkarskiej jakości jest więcej.

Pierwsze kilka minut meczu to było sondowanie poziomu rywala. Rogów próbował konstruować akcje, ale ze względu na naszą skuteczną grę w obronie nie przełożyło się to na ich celne strzały. Kilka minut później to my mieliśmy swoje szanse, ale dwukrotnie przestrzelił Ferenc. W 20 minucie było już skuteczniej. Okoński prostopadle do Sobierajskiego. Ten wygrał pojedynek z obrońcą i umieścił piłkę w siatce przy długim słupku. Później jeszcze kilkukrotnie mieliśmy szanse na podwyższenie, ale brakowało dokładności. Do tego w dwóch przypadkach gwizdek sędziego milczał, gdy przewracany w sytuacji sam na sam był Okoński oraz gdy piłka była wybijana tuż zza linii bramkowej (sędzia uznał, że z linii). Do przerwy 1:0.

W drugiej połowie Rogów musiał zagrać bardziej ofensywnie, ale to jednocześnie oznaczało, że musiał się odsłonić. Najpierw Pietrasiak wziął na plecy obrońcę, wpadł w pole karne i ...został zahaczony czubkiem buta. Karny. Podszedł Okoński i silnym precyzyjnym strzałem obok lewego słupka wpisał się na listę strzelców. A kilka minut później kontratak dwóch na trzech. Pietrasiak na wolne pole do Okońskiego, ten podciągnął kilka metrów i znów precyzyjnie i znów obok lewego słupka ustalił wynik meczu. Goście także mieli swoje dwie sytuacje sam na sam, ale w obu przypadkach piłka nawet nie została skierowana w światło naszej bramki.

Bardzo solidny mecz za nami. Co ważne, na zero z tyłu. 10 punktów w 5 meczach daje nam w tej chwili 4 miejsce w tabeli.

Za tydzień czeka nas rywal z najwyższej póki - rezerwy Boruty Zgierz. Mecz na stadionie MOSiR w Zgierzu w niedzielę od godz. 11.